Satış Sözleşmesi

1. www.asperder.com   web sitesi üzerinden yapılan alışverişlerde sipariş tarihi gönderimde esas alınmamaktadır. Gönderimde esas olarak alınan zaman, banka havalesi ile ilgili dekont veya diğer bilgilerin bize ulaştırdığı zamandır. Banka havalesi ile ödemelerde 3 gün içerisinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir.

2. www.asperder.com   web sitesinden yaptığınız tüm alışverişler, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edilmektedir. Alışverişlerinizde ödeme aşamasında size bildirilen fiyatlara KDV dahildir. Tekstil ve sağlık hariç olmak üzere tüm ürünlerde KDV oranı %18'dir.

3. Sistem veya dizgi hatalarından kaynaklanan hatalarından www.asperder.com sorumlu değildir.

4. www.asperder.com web sitesinde satılan ürünlere yasalarca belirlenmiş olan reşit olma yaş sınırının altında olan (18 yaşın altındaki) müşterilerimiz alış veriş yapamaz.

5. Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen olayların, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin veya her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen veya tamamen yerine getirmelerini veya bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran hallerin oluşması, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim tesislerinde önemli derecede arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

6. www.asperder.com web sitesinde satışta bulunan ürünlerin bir kısmı tedarikçi firma stoklarından, bir kısmı da www.asperder.com   Mağaza stoklarından güncellenmektedir. Tedarikçi firmaların stoklarında günlük güncellemelere rağmen elde olmayan sebeplerden dolayı tükenmiş olan ürünlerin gönderim süresi uzayabilir. Bu durumda müşteri telefon veya e-mail yolu ile bilgilendirilir. Müşterinin talebine göre sipariş değiştirilebilir, gönderim beklenebilir veya sipariş iptal edilebilir. Siparişin iptali durumunda ödeme, banka havalesi ile yapılmışsa müşterinin belirttiği bir banka hesabına geri havale edilir.

7. Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda [email protected] ' a ya da [email protected] 'a yazarak, durum www.asperder.com ' a bildirilir. Kargo Şirketi tarafımızdan veya müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini tam olarak yaptığı kabul edilir.

Bu yüzden: Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır . Daha sonra, tutanak 0212 512 39 88 numaralı telefona fakslanıp durum [email protected] 'a ya da [email protected] 'a e-posta aracılığıyla bildirilmelidir. www.asperder.com   sipariş ile ilgili çalışmalara başlayarak, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.

8. Sipariş edilen ürünler www.asperder.com 'un anlaşmalı olduğu kargo firması ile gönderilir.

9. Yanlış sipariş verip satın aldığınız ürünleri, tahrip etmeden,paketini bozmadan, kullanmadan ve ürünün tekrar paketin albenisini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde iade edebilirsiniz.

10. www.asperder.com'  da satılan ürünler için minimum stok miktarı yoktur. Bu nedenle gün içinde bazı ürünler stoklarımızda kalmamaktadır. Bu gibi durumlar yanı sıra tedarikçi firmalarda da istenilen ürün kalmamış olabilir. spormagazam.com'  ekibi hızlı bir şekilde ürün stok durumunu kontrol eder ve aksi bir durum sözkonusu ise sizi bilgilendirir.

Stoklarımızda bulunmayan ürün sipariş ettiyseniz uygulanacak prosedür şudur:

  1. Ödemenizi farklı bir sipariş için değerlendirebilirsiniz.

  2. Ödediğiniz tutarın hesabınıza veya kredi kartınıza iade edilmesini talep edebilirsiniz. İade işlemi havale ile ödeme 24 saat
    içinde, kredi kartı ile ödemede ise 1 ay sonrasında gerçekleştirilir.


     

 

www.asperder.com web sitesinden alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.

 

 

 

 

Diğer Linkler